img
Home / Manşet / Şike Operasyonunda bilgiler

Şike Operasyonunda bilgiler

/
/
2 Views

Merhaba arkadaşlar.

Bildiğiniz gibi Şike operasyonunda briçok yönetici futbolcu gözaltına alındı.Bazıları ise tutuklandı.Ama bunlardan daha önemlisi Fenerbahçeyi Şampiyonlar ligine almamalarıydı.Dün ki basın toplantısında Ali Koç TFF Ve UEFAya yüklendi.

Fenerbahçe Asbaşkanı Ali Koç, geçtiğimiz cuma günü oynanan Gençlerbirliği maçı sonrası “UEFA’nın kararı ile ilgili endişelerimizin doğru olduğunu gördük. Önümüzdeki günlerde Şampiyonlar Ligi ‘nden niye elendiğimiz daha açık ve net ortaya çıkacak” sözleri yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi.

Koç’un bu açıklamalarından sonra ortaya müthiş bir iddia atıldı. Fenerbahçe’yi UEFA’ya Lutfi Arıboğan ve İlhan Helvacı şikayet etti!

Bu iddiada suçlanan isimlerden biri olaran TFF Başkanvekili Lutfi Arıboğan,Hürriyet Gazetesi’nden Mehmet Arslan’a açıklama yaptı.

Arıboğan yaptığı açıklamada, “20 yıl üst düzey sporculuk yaptım. 243 defa Basketbol Milli Takımı’nın formasını giydim. En çok A Milli Takım’da oynayan sporcuyum. 15 yıldır üst düzey yöneticilik yapıyorum. Sporrun evrensel değerleri ve etik değerleri ışığında objektif, tarafsız, profesyonel ve kurumsallaşmadan söz eden ve tecrübeli yöneticilerden biriyim. Çok titiz yönettiğimiz 3 Temmuz’dan bu yana yaşadığımız süreçte ne benim, ne de Türkiye Futbol Federasyon’nun Fenerbahçe’yi, UEFA’ya şikayet etmemiz mümkün değil. Bu kaotik ortamda bunu düşünmek bile bir acemiliktir. Ben acemi bir yönetici değilim. 3 Temmuz’dan bu yana Federasyon olarak süreci son derece dikkatli yönetiyoruz. Kaostan çıkmak için çok titiziz. Ama kassıtlı yanlış bilgilendirme ile karşı karşyayız. Ne yazık ki Türkiye bir iftira çağı yaşıyor” iddiaların asılsız olduğunu savundu.

Lutfi Arıboğan ayrıca UEFA Müfettişi Pierre Cornu’nun Türkiye gelmesi ile ilgili olarak, “Cornu, TFF ile değil Cumhuriyet Savcısı ile görüşmeye geldi. Biz sadece randevusunu aldık. Görüşmede mehmet Ali Aydınlar, ben ve İlhan Helvacı vardı. Bir de Başsavcı Vekili Fikret Seçen. Cornu, savcıdan şike operasyonuyla ilgili bilgi sitedi. Ancak savcılık, ‘Gizlilik var’ diyerek bu talebi geri çevirdi” dedi.

Kaynak: Mehmet Arslan/Hürriyet

adimage

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir