img
Home / İnternet / Facebook Sayfanıza Kimler Bakıyor?

Facebook Sayfanıza Kimler Bakıyor?

/
/
2 Views

WhoIsLive tarayıcılar için geliştirilmiş bir eklenti. Eklenti kullanıcılarına o sırada aynı web sayfasını görüntüleyen diğer kişileri gösteriyor ve onlarla sohbet etme imkanı sağlıyor.

Şu an için sadece Internet Explorer ve Mozilla Firefox’ta kullanılabilen eklenti tarayıcınız sol tarafında açılan bölümde sizlere kimlerin o sırada sizinle aynı sayfada olduklarını gösterirken yine aynı bölümde onlarla sohbet etmenizi de sağlıyor. Kullanıcıların birbirlerini görebilmeleri için tabii ki her iki tarafın da tarayıcılarına WhoIsLive’ı yüklemeleri gerekiyor.

Peki gelelim Facebook sayfanızı kimlerin ziyaret ettiğini öğrenmeye. Eklenti bu iş için geliştirilmiş olmasa da WhoIsLive ile profil ziyaretçilerinizi öğrenmek oldukça kolay, tabii ki ziyaretçileriniz de sizinle aynı eklentiyi kullanıyorsa. Profilinizi kimler ziyaret ediyor öğrenmek için tek yapmanız gereken profil sayfanızda ‘pusuya yatmak’. Siz Facebook sayfanızı görüntülerken WhoIsLive kullanıcıları sol tarafta eklentiye ait bölümde kendilerini gösterecektir.

WhoIsLive’ın yaygınlaşması için elbette kullanıcı sayısının artması gerekli. İster WhoIsLive olsun ister bir başkası, bu konsepte sahip uygulamalar popüler olurlarsa internet kullanıcıları için hem de internet sitesi sahipleri oldukça yeni tecrübeleri ve fırsatları yanlarında getirecektir.

Eklenti bugün piyasaya sürülmüş ve bu adresten indiriliyor.

Kaynak: Mashable

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir