Brezilya Kalçası Nasıl Yapılır?

Brezilya Kalçasının Sırrı Kalça Şekillendirme Hareketleri ve Egzersizi

Seksi kalçaların sırrı
Doğru egzersiz yöntemiyle güzel ve çekici bir kalçaya sahip olabilirsiniz. Televizyonlarda gördüğünüz “Brezilyalı kalçası” sandığınız kadar büyük bir hayal değil; siz de basit püf noktalarıyla çekici kıvrımlara kavuşabilirsiniz!

Gluteal Kaslar Kalçamızda bulunan kaslar maksimus gluteus, gluteus medius ve gluteus minimus isimleriyle anılır. Yürümek, koşmak ve tırmanmak bu kasların çalışmasını sağlar. Bu kasları hedef alan bir çalışma düzeni daha sıkı, kalkık ve yuvarlak bir kalça için vazgeçilmezdir.Ayaklarınızın kalça genişliğinde açık olsun ve öne büyük bir adım adın. Vücudunuzu yavaşça alçaltın ve dizlerinizden eğilin. Aynı hareketi diğer tarafta da tekrarlayın. Ancak öndeki diziniz 90 derecelik bir açıyla durmalıdır. Arka ayağınızı ise yere değdirmeden paralel şekilde tutun.

Köprü Hareketi Sırt üstü yere uzanın ve ayaklarınızın topukları birbirinden 2 karış kadar ayrı olsun. Ellerinizi yanınızda duracak şekilde yere uzatın ve yavaşça kalçanızı vücudunuzu eğmeden kaldırın. Aynı hareketi tekrarlarken kalçanızda bulunan kasları sıkıp bırakmaya çalışın. Bu sayede hem selülit sorununuz azalacak hem de daha sıkı ve kıvrımlı bir kalçaya sahip olacaksınız.

Bacaklar Havaya! Yere yan şekilde yatın. Hangi tarafınıza yatıyorsanız o kolunuzu başınızı destekleyecek şekilde yerleştirin. Baseniniz yere değiyor ve bedeniniz dik konumda olmalı. Sonra yavaşça bacağınızı bükmeden yukarı doğru kaldırın. Aynı hareketi diğer tarafınıza da yatarak tekrarlayın.

Köpek DuruşuSokakta yürürken bir ağacın dibine ya da köşeye tuvaletini yaparak kokusunu bırakan köpekler görüp gülümseriz. Bu duruşun sıkı kalçalar için vazgeçilmez olduğunu ise kimse hayal etmemiştir. Dört ayak üzerinde yerde durun ve bacağınızı yana doğru aynı o şirin köpekler gibi kaldırın. Her bir bacak için bunu 10 kez tekrarlayın.

Tepeleri Aşın! Doğal bir ortamda temiz havayı içinize çekerek ve çiçekleri, böcekleri izleyerek yürümekten daha keyifli bir egzersiz yoktur. Eğimi %5-7 arasında değişen bir tepeyi çıkarken farkında olmadan kalçalarınızın sıkılaştığınız göreceksiniz.

Elbette Diyet Diyet yapmayı beceremiyorsanız, vücudunuz istediğiniz ölçülere sahip olmayacaktır. Günlük gerekli kalori ihtiyacınızdan fazlasını bir şekilde yakmalısınız. Ancak bu o kadar da kolay olmayacağı ve işten yorgun geldiğinizde hafta sonundaki performansı gösteremeyeceğiniz için yediklerinize de mutlaka dikkat etmeniz gerekir.

Bisiklete Binin!
Bisiklete binmek vücudun birçok bölgesini çalıştırır. Oturmak yerine ayakta kullandığınızda ise kalçalarınız istediğiniz sıkılığa ulaşacaktır. Bisiklet kullanamayacağınız bir çevrede yaşıyorsanız spor salonlarının olmazsa olması kondisyon bisikletleri emrinizde. Zorluğunu kendinize göre ayarlayın ve fazla yormak yerine daha basit seviyelerde daha uzun süre bisiklete binin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir